وبلاگ - آخرین اخبار
جابجایی راحت یخچال

برای جابجایی راحت یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید برخی کارها لازم است. اگر تجهیزات، وقت و برخی از کمک های مناسب را دارید، به یک متخصص برای انجام درست آن احتیاج ندارید. قبل از شروع، این مراحل را با دقت بخوانید و تجهیزات و افراد خانواده را جمع کنید.

مطالعه بیشتر: تعمیر یخچال در تهران

مراحل جابجایی راحت یخچال

۱) اندازه گیری، اندازه گیری، اندازه گیری

قبل از جابجایی وسایل بزرگ، اندازه گیری مهم است. برای یک حرکت موفقیت آمیز، باید چیزی را که در حال حرکت هستید، فضایی که در آن حرکت می کنید و فضایی که آن را به آنجا منتقل می کنید را اندازه بگیرید. حرکت دادن یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید بر خلاف مبلمان نمی توان اگر هم به در و دیوار برخورد کرد طوری نباشد. هرفاصله از دیوار و از در باید اندازه گیری شود.

برای بدست آوردن ارتفاع، عرض و عمق یخچال از متر استفاده کنید. در مرحله بعد، فضای ورودی یا فضای درب را که یخچال باید از آن استفاده کند، اندازه گیری کنید. آیا شما نیاز به خارج کردن درب دارید؟ در این مورد بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

۲) وسایل را جمع کنید

قبل از شروع به جابجایی یخچال و فریزر و یخچال ساید بای ساید، همه چیز مورد نیاز خود را تهیه کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که شروع به حرکت کنید ولی طناب به اندازه کافی برای بستن یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید موجود نباشد. برای مثال این وسایل می توانند به شما کمک کنند:

  • طناب و یا تسمه های متحرک
  • تمیز کردن وسایل
  • دستمال یا پتو
  • چسب بسته بندی
  • قیچی
  • نشانگر یا برچسب ها

یکی از ایده های بسیار خوب برای جابجایی یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید کمک گرفتن از شرکت های باربری می باشد.

۳) محتویات را جمع کنید

همه چیز را درون یخچال از جمله موارد فریزر را بردارید. مواد قابل خراب شدن را کنار بگذارید و وسایلی را که با خود مصرف می کنید، بسته بندی کنید. آهنرباها و هر موردی را که روی درب یا بالای یخچال قرار دارد برداشته و بسته بندی کنید.

۴) آن را از برق جدا کنید

بگذارید یخچال به دمای محیط برسد. بسته به وضعیت فریزر، این کار معمولاً حداقل ۶ تا ۸ ساعت طول می کشد. بهتر است آن را در طول شب یخ ​​زدایی کنید، که به شما زمان کافی در صبح می دهد تا داخل آن را پاک کنید. چند دقیقه برای تمیز کردن فضای داخلی یخچال و فریزر وقت بگذارید تا بتوانید در خانه جدید خود دوباره به راحتی راه اندازی کنید.

۵) آنچه را می توانید جدا کنید

قفسه ها را جدا کنید، به خصوص اگر شیشه ای هستند. اگر ترجیح می دهید، کشو های یخچال و فریزر داخلی را بسته نگه دارید از نوار بسته بندی چسبی استفاده کنید. اگر قفسه ها و کشوها را برداشته اید، آنها را با پتو، حوله یا روزنامه در حال حرکت بپوشانید تا در حین حرکت از آنها محافظت کنید. اگر یخچال و فریزر شما پیچیده است و قفسه ها باید در مکانی خاص به آنجا بروند، پس حتما آنها را برچسب گذاری کنید تا بدانید که بعد از حرکت چطور می توانید داخل آن را جمع کنید.

۶) درب را ایمن کنید

درب را ایمن کنید تا هنگام حرکت گرفتار نشود.

با استفاده از طناب محکم، درهای بسته شده را با پیچیدن بند در اطراف یخچال ببندید. اگر درب دوبل دارید مثل یخچال های ساید بای ساید، درها را محکم ببندید. نوارچسب نیز به کار خواهد کرد، اما فقط به یاد داشته باشید که وقتی نوار را می کنید، ممکن است سطح رنگ مختل شود.

۷) یخچال را روی تسمه های متحرک قرار دهید

یک ایده خوبی است که یخچال را با استفاده از تسمه های متحرک بچسبانید، به خصوص اگر یخچال و فریزر را از پله ها میخواهید حمل کنید. تسمه های متحرک را می توان از شرکت ها یا فروشگاه ها خریداری کرد. آنها به راحتی قابل تنظیم هستند و ابزاری عالی برای جابجایی وسایل سنگین هستند.

۸) آن را به بیرون منتقل کنید

پس از قرار گرفتن یخچال، آن را به عقب هول بدهید، در حالی که یک نفر در قسمت جلو و یک نفر در قسمت عقب است. شخص سوم می تواند در صورت نیاز به کمک به هدایت و چرخش به شما کمک کند.

اگر آن را در طبقه پایین حرکت می دهید، بهتر است ابتدا یخچال و فریزر را از پله ها پایین بیاورید. آن را آهسته انجام دهید، و به یکباره فشار را کاهش ندهید.

هنگامی که یخچال خارج از خانه است، آن را در کامیونی که برای حرکت استفاده می کنید، امن کنید. احتمالاً می توانید یخچال و فریزر را عمودی نگه دارید: دراز کشیدن آن در کنار آن می تواند باعث آسیب شود.

اگر کامیون اجاره می دهید، احتمالاً به یک سطح شیب دار دسترسی خواهید داشت. هنگامی که یخچال در داخل کامیون قرار دارد ، با استفاده از تسمه های متحرک، آن را محکم کنید. اگر از وانت قرض گرفته شده استفاده می کنید، مهم است که قسمت پشتی کامیون را با لنت قرار دهید تا از خراشیدن سطح خودداری کنید. یخچال و فریزر را با دقت ایمن کنید.

۹) حرکت دادن آن در داخل خانه جدید

روند انتقال یخچال از کامیون به خانه جدید خود را معکوس کرده و آن را در فضای جدید آن قرار دهید. قبل از وصل کردن آن، بگذارید حداقل یخچال برای حداقل ۲ تا ۳ ساعت بماند. این اجازه می دهد تا مایعات به داخل کمپرسور برگردند. این برای مکانیسم خنک کننده آن بسیار مهم است.

پس از جابجایی یخچال و فریزر، آن را وصل کرده و آن را رها کنید. مدتی طول خواهد کشید تا یخچال آماده استفاده شود. برخی از آنها سه روز قبل از رسیدن به دمای مطلوب نیاز دارند. راهنمای خود را برای جزئیات بیشتر بررسی کنید.

نکاتی برای جابجایی یخچال شما

همیشه یخچال را تا حد امکان به حالت ایستاده نگه دارید. این تضمین می کند که روغن به درون لوله های خنک کننده که می تواند آسیب دائمی داشته باشد، نریزد.
کتابچه راهنما را بخوانید. قبل از حرکت دستورالعمل حرکت را در دفترچه یخچال خود بررسی کنید. این نکات مهم ایمنی ، مشاوره و شما را از مشکلات احتمالی هشدار می دهد.
در تماس با یک حرفه ای دریغ نکنید. اگرچه به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است، یخچال ها سنگین و بد دست هستند و حرکت نادرست آنها می تواند باعث آسیب دائمی شود. اگر از جابجایی آن مطمئن نیستید، با یک شخص حرفه ای تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مطالعه بیشتر: ۹ مرحله برای جابجایی راحت یخچال فریزر و ساید بای ساید […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تاپ امداد

مجموعه تاپ امداد با داشتن نیروی کار ماهر و بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تعمیرات لوازم منزل توانسته همواره خدمات خود را در بالا ترین درجه کیفیت به مشتریان خود عرضه کند.

راه های ارتباطی

شعبه شمال: ۰۲۱۲۲۸۵۹۹۵۴

شعبه جنوب: ۰۲۱۳۳۳۶۶۸۱۰

شعبه غرب: ۰۲۱۴۴۶۷۵۸۱۷

شعبه شرق: ۰۲۱۷۷۲۵۷۵۲۵

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]